Probiyotik nedir?

Bazı görüşlere göre bakteriler dünya üzerinde 3,5 milyar yıl önce yaratılmışlar. Dünya üzerine en çok yayılmış mikro organizmalardır. Dünya devam ettikçe onlarda bu süreçte büyük rol alırlar .

Probiotik (yararlı) bakteriler mikroflorayı dengeleyen patojen(zararlı) bakterileri etkisiz hale getiren faydalı dengeliyici ve temizleyici bakterilerdir.

İnsanlar agresif kimyevi ürünler kullanmakla bakterilerin tabii dengesini bozarlar . Bu ise birçok hastalıklarının artmasına ve yeni hastalıkların türemesine sebep olur . 

Hastalanma riskini azaltmak için biyolojik dengeyi sağlamak gerekir . Çevrenin kirlenme süreci aralıksız olduğundan  biyolojik temizlik süreci meydana getirmek kısmen mümkündür . Her bir evde ve iş yerinde probiotikli ürünleri gündelik yaşamda kullanarak evimizde ve etrafımızda biyolojik denge oluştura biliriz .

Çünkü bu ürünlerin  birleşiminde olan probiotikler (faydalı bakteriler) patojen bakterilerinin (zararlı) gıdasını azaltarak onların sayılarının biyolojik yolla azaltılmasını sağlarlar . Ve bu ürünleri kullanmakla siz kendi evinizde ve çevrenizde tehlikesiz , temiz ve sağlıklı yaşam alanı sağlayabilirsiniz.